שאלות נפוצות

סדנת הסימולציה מעניקה סביבה בטוחה להתנסות באינטראקציות קונפליקטואליות בשדה החינוכי.

הסדנאות מתקיימות בקבוצות למידה קטנות ואינטימיות, עד 15 גברים ונשים, באולפני סימולציה טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים צילום של הסימולציות בווידאו. הסדנה אורכת כארבע שעות והיא כוללת התנסות של משתתפים בשלושה תרחישים סימולטיביים שונים. הסימולציות מדמות מצבי אמת, בהשתתפות שחקנים המגלמים את דמויות "האחרים" (תלמידים, הורים, מנהלים, עמיתים ובעלי תפקידים אחרים).

לאחר ההתנסות בסימולציה מתקיים תחקיר מבוסס וידאו (Video Based Debriefing) הכולל צפייה של המתנסה בעצמו במהלך הסימולציה, ותהליך של משוב עם השחקנים, המתייחס לאופן שבו המתנסה בסימולציה התנהל ולמיומנויות התקשורת שלו. עם תום הסדנה המשתתפים ממלאים משוב כתוב לצורך למידה. נוסף לכך, כל משתתף המתנסה בסימולציה מקבל העתק של הסימולציה המצולמת שהשתתף בה בדוא"ל או בדיסק נייד לשימושו האישי, וחוות דעת כתובות של משתתפי הסדנה על אודות ההתנהלות בסימולציה, כדי לאפשר את המשך תהליך הלמידה גם אחרי הסדנה.
בעקבות השתתפות בסדנת סימולציה המשתתפים יכולים להכיר את עצמם טוב יותר ולסגל דרכי התמודדות חדשות, נוספות לדפוסים האוטומטיים שהתרגלו אליהם.

  • הסימולציה היא כלי שמשרת פדגוגיה ומקדם תהליכי הכשרה, התמחות ופיתוח מקצועי בכמה היבטים:
    מרחב בטוח להתנסות וליישום פרקטי של מודלים תאורטיים בסיטואציות יום-יומיות מהשדה החינוכי.
  • שכלול ופיתוח דרכי הוראה מבוססות שיח וחקר של אנשי ונשות חינוך, במסגרת של קידום תהליכי למידה משמעותית במערכת החינוך.
  • החלפה של שדות קליניים, תוך יצירת חוויית למידה מרוכזת ואינטנסיבית המבטיחה אימון בסט קבוע מראש של אירועים שהמתכשר לא בהכרח יפגוש בשדה הקליני.
  • כלי לשינוי תרבותי, לשינוי פרדיגמות באשר לחשיבותו של הממד הבין-אישי בתהליכי הוראה-למידה.
  • פיתוח אנשי מקצוע רפלקטיביים – יצירת מרחב להתנסות, לתהייה ולהתבוננות עצמית.
  • יצירת תרבות ארגונית של למידת עמיתים, שאילת שאלות, תחקור אירועים ולמידה מטעויות.

המשתתפים בסדנאות הסימולציה הם אנשי חינוך בכל רצף שלבי הקריירה. סטודנטים, מדריכים פדגוגיים, מורים מאמנים ומכשירים, מתמחים, מורים מתחילים, גננות מתחילות, חונכים ומלווים, מנחי סטאז', מנחי קורסים לעובדי הוראה חדשים, צוותי הוראה ובעלי תפקידים בבתי הספר.